کرمانشاه میزبان مسابقات بین المللی “شطرنج” شد

معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش وجوانان استان کرمانشاه از برگزاری مسابقات بین المللی شطرنج “جام بیستون” به میزبانی کرمانشاه خبر داد.

جلال عزیزی در گفت و گو با پایگاه خبری ورزش وجوانان استان ، بابیان اینکه این مسابقات از هشتم تا چهاردهم اردیبهشت در کرمانشاه برگزار خواهد شد، اظهار کرد: مسابقات بین المللی شطرنج جام بیستون با حضور 160 شطرنج باز مطرح داخلی و خارجی برگزار می‌شود.

وی از حضور ورزشکاران هشت کشور آسیایی و اروپایی در این مسابقات خبرداد و گفت: نپال، پرتغال، ارمنستان، چین، عراق، افغانستان، اتریش و دانمارک کشورهایی هستند که شطرنج بازان خود را برای حضور در این مسابقات به کشورمان اعزام خواهند کرد.

معاون ورزش و جوانان استان تاکید کرد: از ایران هم استادان بین المللی و برجسته این رشته در مسابقات شطرنج جام بیستون شرکت می کنند.

وی محل برگزاری این مسابقات را سالن شش هزار نفری مجموعه ورزشی امام خمینی(ره) کرمانشاه اعلام کرد.

عزیزی بابیان اینکه در زمستان گذشته نیز کرمانشاه میزبانی مسابقات کشوری شطرنج جام بیستون با حضور 10 استان کشور را برعهده داشت، عنوان کرد: باتوجه به برگزاری موفقیت آمیز این مسابقات و نیز پتانسیل‌ها و زیرساخت‌های مناسبی که در بحث میزبانی مسابقات بین المللی داریم، برگزاری رقابت‌های بین المللی شطرنج به کرمانشاه واگذارشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =