جشنواره بازی‌های بومی محلی در قوری قلعه برگزار شد

جشنواره زیبا و جذاب بازی‌های روستایی و بومی و محلی با مشارکت هیأت های ورزشی و ادارات ورزش و جوانان منطقه اورامانات (روانسر، پاوه، جوانرود و ثلاث باباجانی) در روستای قوری قلعه برگزار شد.

به گزارش دفتر کرمانشاه پایگاه خبری وزرات ورزش و جوانان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بهرام بهروش رئیس هیات ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی محلی استان کرمانشاه در این مراسم، از انتقال آداب و رسوم گذشته به نسل جدید به عنوان هدف اصلی برگزاری جشنواره بازی‌های بومی محلی سخن گفت و اظهار داشت: بازی‌های بومی و سنتی، میراثی ماندگار از گذشته هر جامعه به شمار رفته و از جمله نماد‌های اجتماعی و فرهنگی آن منطقه است.
بهروش ضمن اشاره به استقبال چشمگیر مردم از این مراسم، عنوان کرد: در این جشنواره بازی‌های بومی محلی که در بخش اورامانات به مرکزیت روانسر با برپایی سیاه چادر، پخت غذا‌های محلی، صنایع دستی، بازی‌های سنتی از قبیل طناب کشی، قل قلان، لی لی، گرزان لحظه هایی شاد و نشاط آفرین ایجاد شد.
وی افزود: شناساندن بازی‌های بومی محلی و پخت غذا‌های سنتی باعث می‌شود، آداب و رسوم گذشته را به جوانان امروزی انتقال داده شود و بتوانیم گامی در جهت دوری از فضای مجازی و و پخت غذا‌های محلی و سنتی برداریم.
آزاد شیری مسوول برگزاری جشنواره بزرگ بازی‌های بومی محلی منطقه اورامانات گفت: در این رقابت ها تیم‌های پاوه، ثلاث باباجانی و روانسر به ترتیب در جایگاه های اول تا سوم مسابقات طناب کشی را کسب کردند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =