واکنش محمد نصیری به تکرار مدال جهانی‌اش پس از ۴۲ سال

پیشکسوت وزنه برداری ایران با ابراز خوشحالی از مدال جهانی قشقایی گفت: پیش از اعزام او را تشویق کردم و وظیفه ام بود این کار را انجام دهم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، مدال نقره جهانی محمد نصیری برای ۴۲ سال در وزنه برداری ایران تکرار نشده بود که حافظ قشقایی در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ توانست طلسم شکنی کند و ایران را بعد از ۴۲ سال در سبک وزن صاحب یک مدال جهانی کند. محمد نصیری در مسابقات جهانی سال ۱۹۷۷ در دوضرب مدال نقره گرفت و پس از آن دیگر ایران موفق نشده بود به مدال جهانی در سبک وزن برسد. اکنون بعد از ۴۲ سال حافظ قشقایی دوباره همان مدال را تکرار کرد.

محمد نصیری در گفت و گو با ایسنا درباره عملکرد حافظ قشقایی در مسابقات قهرمانی جهان و اینکه طلسم ۴۲ ساله شکسته شد، بیان کرد: از اینکه حافظ قشقایی توانست مدال بگیرد خیلی خوشحال شدم. قبل از اعزام تیم به مسابقات جهانی زمانی که وزیر و صالحی امیری به اردوی تیم ملی آمدند، دست حافظ را گرفتم و او را به وزیر معرفی کردم. همچنین گفتم تنها کسی است که بعد از سالها آمده و می خواهد خودش را در سبک وزن نشان دهد. من خودم او را تشویق کردم و وظیفه ام است که این کار را انجام دهم.

نصیری در پاسخ به این پرسش که مسابقه دسته ۵۵ کیلوگرم را دیده است و به نظرش رکوردهای قشقایی چگونه بوده است، تأکید کرد: مسابقه را ندیدم و فقط خبرش را خواندم. برای من خوشحال کننده بود و واقعا افتخار کردم. البته این وزن خطرناک است و وزنه برداران باید زحمت زیادی بکشند. امیدوارم دولت هم او را تشویق کند تا انگیزه ای برایش شود و در سالهای آینده موفق تر باشد. نفراتی که در سن پایین تر هستند دارند تمرین کنند، مربیان هم زحمت می کشند و امیدوارم در آینده بتوانند نتیجه بگیرند.

پیشکسوت وزنه برداری ایران در پاسخ به این پرسش که چرا فکر می کند دسته ۵۵ کیلوگرم وزن خطرناکی است، تصریح کرد: اینکه قشقایی بتواند خودش را در این وزن نگه دارد خطرناک است چون وزن کم کردن دارد و خیلی ها هم با اصول وزن کم کردن آشنایی ندارند. وزن کردن قوانینی دارد و اصلا بحث وزن کم کردن نیاز به آموزش دارد.

نصیری در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه چرا در این سالها ایران نتوانسته بود در سبک وزن مدال جهانی بگیرد، تاکید کرد: چون از مکمل ها استفاده می کنند وزنشان بالا می رود. وزن کم کردن هم سخت است از این رو خیلی نمی توانند خودشان را نشان دهند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =